Kurumsal

Hakkımızda

1997 yılında faliyete geçen şirketimiz, 2014 yılında yeniden yapılanmak suretiyle “Türkkan Yağ Sanayi ve Ticaret .A.Ş.” adı altında faliyetine devam etmektedir.

Kocaeli ili, Gebze ilçesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi sınırları içinde bulunan fabrikamız, 20.200 m2 açık arazi üzerinde kuruludur ve 8200 m2 kapalı alan ihtiva etmektedir.

Her türlü yağlı tohum ürün grubunu işleyebilen, üstün Alman Westfalia ve Amerikan Anderson teknolojisi ile donatılmış makine ve teçhizatlarımızla, Türkiye’de ilk ve tek Water Degum (suyla yıkama) tekniği kullanılarak sakızı alınmış yağ ve yüksek proteinli küspe üretmektedir. Bu yönü ile ülkemizin en yeni, modern ve kaliteli üretim yapan ilk  fabrikasıdır.

Yıllık 200.000 ton yağlı tohum işleme kapasitesi ile Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük fabrikası olmaktan büyük gurur duymaktayız.

Yağ ve küspeden oluşan ürünlerimiz, sektörlerinde söz sahibi olan yurt içi ve yurt dışındaki bir çok büyük firmaya pazarlanmaktadır.

Sorumluluğumuzu görev kabul etmekte, sağlık, kalite, güven ilkelerini benimsemekteyiz.

Müşterilemizin memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir.

Lütfü TÜRKKAN

Yönetim Kurulu Başkanı  Lütfü TÜRKKAN

05 Şubat 1959  tarihinde İstanbul’da doğmuştur.
Kabataş Erkek Lisesi, Yıldız Teknik Üniv. Matematik Bölümü (Önlisans), İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümlerinden mezun olmuştur.

Halen, Doce Golçev Üniversitesi Türkoloji Bölümünde  yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Ticari hayatına 1986 yılında Kristal Cam firması ile başlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Türkkan Uluslararası Nakliyat Firmasında Yön. Krl. Bşk. olarak görev yapmıştır.

1997 yılında Bitkisel Ham Yağ üretmek üzere, Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde Tügmad Türkkan Gıda Mad. San. ve Tic. A.Ş yi kurmuştur. 30 yılı aşkın ticari tecrübeye sahiptir

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği İle Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Futbol Fedarasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı,Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı Başkanlığı, Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan Konferanslarına tebliğlerini hazırlanması görevlerinde bulunmuştur.

27. Dönem İyi parti Kocaeli Milletvekilidir. 27. Dönem iyi parti grup başkan vekili olarak görev yapmaktadır. Geçmiş, Milletvekilliği dönemlerinde AB Komisyonu Üyesi, AB Karma Parlamento Üyesi, 24. Dönem Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliklerinde görev yapmıştır.Halen firmamızın yönetim kurulu başkanlığına devam etmektedir.İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca, Bulgarca ve Sırpça bilen Türkkan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Mücahit TÜRKKAN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mücahit TÜRKKAN
04 Nisan 1960 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Yeşilköy 50 Yıl Lisesinden 1978 yılında mezun olmuştur. 1979-1984 yıllarında Frankfurt Universitesi ( Batı Almanya)- İşletme ekonomisi okudu. 1985-1989 yıllarında Şikago İllinois (USA)-Uluslararası yatırım finansman bölümünden mezun olmuştur.

1992-1996 yılları arası Atina, Sofia, Belgrad ve Moskovada Büyükelçiliklerinde Ticaret Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur.

1997 yılında (Ağabey) Lütfü TÜRKKAN ile birlikte Bitkisel ham yağ, yağlı tohumlardan kücükbaş, büyükbaş hayvan yemi üretmek üzere,  Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde Tügmad Türkkan Gıda Mad. San. ve Tic. A.Ş yi kurmuşlardır. Halen Tügmad AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olup  Tügmad A.Ş. de aktif olarak görevine devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce, Almanca, Rusça ve Sırpça, Bulgarca, Yunanca, Makedonca lisan bilmektedir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Faaliyet Konusu

A – Faaliyet Konusu:

Türkkan A.Ş., Türkiye’deki büyük ve bağımsız yağ rafinericilerine, Kızartmalık yağ, margarin ve hamur yapımında kullanmak üzere bitkisel ham yağ ve Küçükbaş ve Büyükbaş hayvan yetiştiricilerine küspe üretimi yapmaktadır.

B – Üretim Faaliyetleri:

Ayçiçek Yağı, Soya Yağı, Konola Yağı, Keten Yağı Üretimi Ayçiçek Küspesi, Soya Küspesi, Soya Kabuğu, Kanola Küspesi, Keten Küspesi Üretimi

Referanslar

Şen Piliç Gıda San A.Ş.

Promar Tarımsal Ürünler Dış. Tic. Ve San. A.Ş.

Ankara Ofis Yem Mak. San. Ve Tic. A.Ş.

Bilcanlı Yem A.Ş.

C.P. Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş.

Er Piliç Entegre Tav. Üret. Paz. Ve Tic. A.Ş.

Bey Piliç Beypi Beypazarı Tarımsal Pazarlama San. Ve Tic. A.Ş.

Aytaç Gıda Yatırım San ve Tic. A.Ş.

Sam Yağcılık Paz. A.Ş.

Soyyigit Gıda San. Ve Tic. A.Ş.

Besler Gıda ve Kimya San. Ve Tic. A.Ş.

Emir Tarım Yağ A.Ş.

Vizyonumuz

-Modern çağın tüm teknolojik olanaklarını kullanarak üretimde kaliteyi artırmak,

-Kalitede sürekliliği sağlamak,

-İnsan sağlığı ve müşteri memnuniyeti temelinde; gıda kodeksine uygun güvenilir, dinamik hizmet sunmak,

-Pazar liderini değil müşteriyi takip etmek,

-Sürekli yenilik ve gelişimi hedeflemek,

-Dürüstlük ve şeffaflık,

-Üretim alanında Türkiye’yi temsil edebilecek dünya markaları arasında yer almak,

-Teknolojik yatırımlarda elde edilecek destekli ürün kalitesini dünya standartlarında tutmak.

Tasarım Dijimed top